top of page

הכירו את המעצבים ברחבי העיר

Updated: Dec 6, 2022


לצד המתחמים הגדולים, העיר כולה משובצת חללי סטודיו, שפעמים רבות נסתרים מהעין. מי היה מעלה על דעתו שבקצה מגרש חניה בדרום העיר מסתתר אחד מחללי הסטודיו המקוריים והמצליחים ביותר בתחום התאורה? כך גם מגרש המשחקים מעורר ההשראה ושטוף ההוצור של רחלי שרפשטיין מסטודיו רייש שממקומם בחצר האחרוית של הדואר באבן גבירול, מה שהיה פעם מתחם בזק. הסטודיו של נדב כספי ממוקם בסמטה יפואית, שרק הטיול הרגלי בה הוא מתחרה ראוי לביקור מעבר לים. בפאתי מתחם נוגה ממוקמת נגריה אותנטית אותה מנהלות שתי נגריות, ולצידה חלל תצוגה. בקצה אחר של העיר, נגרית נוספת, שיוצרת פריטי ריהוט תחת המותג FRILL FURNITURE הממוקם בסמוך למתחם ARCO COLLECTION

זה הזמן לעלות על מונית, קורקינט או זוג אופניים ולעשות סיור שכולו צבע, חומר, עיצוב והשראה


סטודיו רייש

רחלי שרפשטיין היא מייסדת ובעלת סטודיו רייש. כבת יחידה למדה שרפשטיין באופן טבעי, כמעט לא מודע, להזמין את הסובבים למשחק, לחוויה, וגם היום המוטיב בפרויקטים שלה הוא אינטראקציה וזווית שונה ממה שציפית - אם זה בהתבוננות במראות, שמספקת הפתעות והשתקפויות לא צפויות, אם בסדרת הפופים שבה יש לכל אחד שלוש אופציות ישיבה ואובייקטים אמנותיים שמאפשרים לה שימוש נועז יותר בחומרים.

ב"פרויקט רדיוס" שהחל לפני כחמש שנים הכתיבה לעצמה שרפשטיין לעשות שימוש בחומרים המצויים במרחק הליכה ברגל מהבית או מהסטודיו ומתוכם בלבד ליצור.

המותג שלה הוא אוסף חוויות, שהיא כמעצבת רוצה להעניק למשתמש. המוטיב המרכזי בעבודה של שפרפטיין הוא "הזמנה למשחק" PLAY DATE - הפוגה מהמירוץ והזמנה להפסקה, שבה המשתמש או המתבונן יחווה חזרה מסוימת לילדות, לזיכרון נוסטלגי מהנה.

ההתרפקות על חוויות ילדות, השימוש בדימויים מעולם המשחקים וספרות הילדים, מהווים בסיס לכל קונספט של פרויקט שמתפתח בסטודיו.

סטודיו רייש יארח בשעריו את שני רינג, בעלת הפוסקאסט RINGLING. הפודקאסט ישודר בלייב ויתארחו בו מבחר מעצבים שיאפשרו הצצה אל עולמם. רוצים להיות קהל באולפן? כנסו לכאן

אבן גבירול 106, 052-6446080

חניון קרוב: גן העיר


FRILL FURNITURE

סטודיו frill furniture, של גילה בביץ', מעצבת ונגרית שיוצרת רהיטים ואובייקטים קלילים לסביבה הביתית. בביץ' שפעלה בתחום התקשורת, בחרה לעזוב את התחום אחרי עשור ולשנות כיוון. היא פנתה ללימודי נגרות בקורס המקצועי של משרד העבודה. ב-2018 פתחה את frill furniture- הסטודיו שלה בתל אביב. ב-2021 היא הציגה בתערוכת נגר-אמן בתל אביב, והשנה (2022) הציגה את קולקצית המגזרת שלה ב- SaloneSatellite במסגרת שבוע העיצוב במילאנו.

בביץ' מתחברת לפיזיות של התהליך בו היא עוסקת בפירוק של חלקי עץ, ומרכיבה מהם ישות חדשה.

** הסטודיו ממוקם כ- 300 מטר ממתחם ARCO COLLECTION

תושיה 8, קומה 4 (יש מעלית) 054-7800788

חניון קרוב:

נדב כספי

את הסטודיו שלו לעיצוב ריהיטים פתח נדב כספי ב- 2016 לאחר סיום לימודי עיצוב תעשייתי במכון הטכנולוגי חולון. כספי, מלא לתשוקה לעבודה עם עץ וחומרים טבעיים פועל בסטודיו שלו בפינה קסומה בין סמטאות יפו, בקרבה לכיכר השעון.

החיבור לעץ התפתח בעת שעבר בבית מלאכה קטן שיצר צעצועי עץ בעבודת יד, שם התדווע לרב גוניות של החומר ויופיו הטבעי. בעיצוביו הוא מנסה למתוח את גבולות החומר, וליצור עליו מניפולציות באמצעות טכניקות ייצור ותהליכים טכנולוגים וידניים. פריטי הריהוט מבית היוצר שלו בעלי תעודת זהות ייחודית, משלבים באופן מדויק קו אתסטי מהודק ומידה גבוהה של פונקציונאליות.

חנינא בן דוסא 19, יפו, 054-3030141

חניון קרוב: חצרות יפוויהי

סטודו ויהי מתמחה בעיצוב וייצור גופי תאורה בעבודת יד מפורניר, שכבת עץ דקה. שכבת העץ הדו ממדית הופכת על ידי כיפוף והדבקה למבנה תלת ממדי, אורגני, מאוורר וקל משקל. הצורות נולדות בתהליך משחקי עם החומר ולכן תמיד יישאו בתוכן את עקבות היד שיצרה אותם. החומר הוא שמוביל את היד שבונה את הגופים המיוחדים.

האתגר העיקרי של קטרינה ברנד וצורי גוטליב, המעצבים ובעלי המותג, הוא לחזור כל פעם מחדש אל הדף הלבן, אל הסקרנות התמימה, לתחושת הבוסר הרעננה של יצירת יש מאין, לשמחת הגילוי.

הפלך 7, 050-2120214

חניונים קרובים: חניון בית מרס: הרצל 160, חניון היסוד: היסוד 6בעלות מלאכה

דורון שי וענת גלזר הן שתי נשים שהכירו במהלך קורס נגרות של משרד התמ"ת, והחיבור ביניהן הוליד נגריה בה הן מפתחות, מעצבות ויוצרות פריטי ריהוט ופריטים משלימים מעץ.

גלזר בעלת תואר שני בעיצוב תעשייתי מבצלאל ושי למדה נגרות מסורתית ב- École Boulle בפריז.

תהליך העבודה שלהן משלב בין טכניקות מסורתיות למודרניות.

השתיים שמות את המשחק בחומר בקדמת הבמה. הן משחקות ובוחנות באופן מתמיד את גבולות העץ והן ממשיכות ללמוד את החומר הזה שמצד אחד כל כך בסיסי ומוכר ומצד שני טומן בחובו את סוד וקסם שנגלים רק כאשר מעמיקים בעובדה עמו. עבודת הנגרות משלבת בין מידה רבה של יצירתיות ומעוף ובין עבודה פיזית מאתגרת, שמסתבר שלא מפחידה את השתיים. המתחם שלהן בשכונת נוגה, משלב נגריה מסורתית ומתחם תצוגה שממחיש את המנעד הרחב של סוגי העצים ומורכבות הפריטים שהן יוצרות.

פראנצויז 12 (מתחם נוגה, 054-7768611

חניון קרוב: סלמה 36
חללי הסטודיו יהיו פתוחים במהלך יום העיצוב ובסופ"ש הסמוך לו 15-17 בדצמבר.

שעות פעילות

יום חמישי ה- 15.12.22 - 10:00-18:00

ימים שישיבת ה- 16-17.12.22 - 10:00-15:00
687 views0 comments

Comments


bottom of page